Новости

Ракомет

Капитенот Чаневски после 5 години заминува од Еурофарм Пелистер

РК Еурофарм Пелистер со церемонија пред почетокот на натпреварот против Охрид и подароци го испрати својот капитен Градимир Чаневски. Капитенот на битолскиот клуб заминува на истек на договорот и слободен е да го избере својот нареден клуб.
Последниот натпревар за Еурофарм Пелистер денес го одиграа и Невен Стјепановиќ и Дарио Петровски, а како слободен ракометар клубот го напушта и Марин Вегар. Клубот им се заблагодарува на професионалноста и залагањето.

Евротип
SNBROKER
To Top