Новости

Ракомет

Македонија го победи Тунис

Со 34-30 во неизвесно второ полувреме, Македонија ја победи репрезентацијата на Тунис и ја забележа својата прва победа на Мундијалот во Франција. Првото полувреме се играше изедначено, во второто нашите ракометари дозволија Тунис да дојде до водство од 4 разлика, но со голема упорност и борба, успеаја да победат со 4 разлика.

За МВП на натпреварот беше прогласен Кире Лазаров.

Евротип
Евротип
To Top