Новости

Ракомет

Познат СЕХА-календарот: Еурофарм Пелистер почнува со Металопластика, завршува во Прешов

Регионалната СЕХА Гаспром лига за Еурофарм Пелистер започнува в понеделник со домашниот натпревар против Металопластика во Битола. Останатите натпревари од групата А ќе се одиграат во 2021 година. Официјално е познат календарот за оваа сезона.
Календар за СЕХА Гаспром лига, сезона 2020/21 – група А:
21.12.2020 Еурофарм Пелистер – Металопластика
06.02.2021 Загреб – Еурофарм Пелистер
26.02.2021 Еурофарм Пелистер – Татран Прешов
17.03.2021 Металопластика – Еурофарм Пелистер
25.03.2021 Еурофарм Пелистер – Загреб
03.04.2021 Татран Прешов – Еурофарм Пелистер
10/11.04.2021 Oсминафинале, прв натпревар
14/15.04.2021 Осминафинале, втор натпревар
04/05.05.2021 Четвртфинале, прв натпревар
14/15.05.2021 Четвртфинале, втор натпревар

Евротип
Евротип
To Top