Новости

Ракомет

Поместен завршниот турнир на Купот, Еурофарм Пелистер – Бутел во вечерен термин

Скопски Металург и салата во Автокоманда ќе бидат домаќин на завршницата во Купот во Македонија, и во машка и во женска конкуренција. Натпреварите од ова натпреварување добија нов термин. Полуфиналните дуели во машка конкуренција ќе се играат на 13 мај, додека пак финалето е закажано за два дена подоцна.

13 мај
Полуфинале:
РК Металург – РК Вардар 1961 – 16:30 часот
РК Бутел Скопје – РК Еурофарм Пелистер – 19:00 часот
15 мај
Финале – 17:30 часот

Евротип
Евротип
To Top