Новости

Ракомет

Порто му посака добредојде на Никола Митревски

Досегашниот голман на Еурофарм Пелистер, битолчанецот Никола Митревски и официјално е голман на првакот на Португалија, Порто.

Португалскиот клуб денеска го официјализираше договорот, а на официјалната страна на Фејсбук му посака добредојде.

На Никола Митревски ова ќе му биде втор договор со португалски клуб, откако во 2015 година потпиша договор со Бенфика.

GOLD
To Top