Новости

Ракомет

Пријателски натпревар: Еурофарм Пелистер – Еурофарм Пелистер 2 30-22

Фото: Саше Богоевски

Двата битолски суперлигаши со меѓусебен дуел во Маврово ги започнаа тест натпреварите во претсезоната. Еурофарм Пелистер го совлада Еурофарм Пелистер 2 со 30-22 (13-12), со многу поконзистентно издание во второто полувреме.

Спортска сала во Маврово
Судии: Исмаил Металари и Ненад Николовски (Скопје)

Еурофарм Пелистер:
Секељи (5 одбрани), Кизиќ (4 одбрани), Ивановски, Радовиќ, Божиќ Павлетиќ 6, Костески 3, Мараш 1, Периќ 5, Табоада 4, Мандалиниќ 2, Обрадовиќ 2, Граџан 2, Маркоски 1, Кушан, Ојлески 4, Маџовски, Кукуловски
Седмерци: 5/2
Исклучувања: 4 минути

Еурофарм Пелистер 2:
Трајковски (5 одбрани), Б. Ристевски, И. Димитровски 2, Кузманоски 6, Димитриески, Талевски 2, В. Димитровски 1, Арсеновски 1, Стоилевски, Ѓукиќ 4, Буторац, Блажевски. Х. Ристевски, Мирчевски, Андонов, Табакоски 3, Белистојановски, Петковски, Петровиќ 3
Седмерци: 5/4
Исклучувања: 4 минути

СН Брокер
To Top