Новости

Ракомет

Раул: Конечно го дочекавме и тој фамозен Келн

Стратегот кој успеа да ја всади својата ракометна филозофија во Вардар, Раул Гонзалес, на прес конференцијата по мечот со Фленсбург, ги пофали своите избраници и му честита на противникот за фер борбата.

„Само можам да кажам, конечно. Се гордеам со моите играчи. Даваат сè од себе целата оваа сезона. Но ја сакам да им се заблагодарам и на сите оние кои претходно беа во Вардар: Тоскиќ, Прибак, Чипурин, Брумен…сите придонесоа за овој успех. Овој натпревар беше многу тежок, Фленсбург е одличен тим, му посакувам среќа во борбата за титулата во Германија. Ние бевме одлични, одбраната беспрекорна, добро игравме и во нападот. После ова со Столе одиме во кафана“, рече Шпанецот.

Евротип
Евротип
To Top