Новости

Ракомет

РФМ ја достави потребната пријава за учество на Вардар во Лигата на шампиони

Шампионот на Македонија во ракомет Вардар 1961 и официјално ќе се натпреварува во Лигата на шампионите следната сезона.

Оваа информација ја потврдија од Ракометната федерација на Македонија.

„РФМ ја достави пријавата на РК Вардар 1961 до Европската Ракометна Федерација за учество во Лигата на шампионите во машка конкуренција за сеоната 2022/23. Им посакуваме спортски успеси во елитната категорија“, соопштуваат од федерацијата.

Евротип
SNBROKER
To Top