Новости

Ракомет

Сите тестови негативни на Ковид 19, Еурофарм Пелистер со комплетен состав во Данска

Од РК Еурофарм Пелистер информираа дека сите COVID-19 тестови на ракометарите на Еурофарм Пелистер се негативни од вчерашното тестирање и екипата со комплетен состав ќе патува за Данска.

Еурофарм Пелистер утре ќе отпатува за Данска, каде во вторник од 18:45 часот ќе се сретне со ГОГ Гудме во рамките од второто коло на групата Д, што е нивни прв официјален натпревар во оваа сезона.

GOLD
To Top