Новости

Ракомет

Со победата над Младост, пелистерци закажаа Куп-четвртфинале против Пролет

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја прекинаа серијата од три порази и го совладаа Младост Богданци со 21-33 (14-12). Со оваа победа екипата на Жељко Бабиќ закажа финале на четвртфиналната група против Пролет.

Ракомет – Куп на Македонија – четвртфинална група
Еурофарм Пелистер – Младост 33-21 (14-12)

Спортска сала „Боро Чурлевски“ – Битола
Судии: Методија и Михајло Илиевски (Битола)

Еурофарм Пелистер:
Хендави, Трајковски, Мараш 4, Маџовски 3, Кукуловски 2, Кузманоски 1, Мандалиниќ 4, Стјепановиќ 2, Радовиќ 6, Танкоски, Мицески 2, Костески 2, Кукоски, Петровски 4, Граџан 3, Ѓукиќ
Седмерци: /
Исклучувања: 6 минути

Младост:
Пешков, Пеев, Михајловиќ, Караиванов 6, Димитров 2, Лисичков 2, Лашчакоу 6, Паунов, Роглев, Каркалашев, Мицев, Хончаров 5, Лупашко, Стоилов, Наумовски, Чрчев
Седмерци: 4/2
Исклучувања: 12 минути

Евротип
Евротип
To Top