Новости

Ракомет

Тиквеш триумфално низ Битола, Прилеп убедлив против Младост

Тиквеш го инзненади Еурофарм Пелистер 2 и со 30-29 изненадувачки славеше на гостувањето во Битола.

Кавадарчани имаа три гола предност на полувремето и заслужено на крајот стигнаа до својот прв триумф во новата сезона.

Изненадување на домашен терен не дозволи екипата на Прилеп, која убедливо го совлада Младост Богданци со 41-32.

Поради појавата на случаи на заразени со коронавирус, одложени се натпреварите Струга – Голден Арт КЛ7, Тинекс Пролет – Охрид и Јуниор – Струмица.

GOLD
To Top