Новости

Ракомет

Успешен старт во СЕХА на Еурофарм Пелистер со победа над Партизан

Еурофарм Пелистер успешно ја отвори новата СЕХА-сезона. Битолчани славеа на гостувањето кај Партизан во Белград (23-25.

Битолчани имаа силна поддршка од своите навивачи во Белград, поголема група на „Чкембари“ ги бодреа на оваа средба на која играчите на Еурофарм Пелистер им вратија со победа.

Матео Мараш со седум гола беше најефикасен кај Еурофарм Пелистер, Граџан запиша пет гола од пет шута, Рајнер Табоада мечот го заврши со четири гола.

Евротип
SNBROKER
To Top