Новости

Ракомет

Фотогалерија од натпреварот Еурофарм Пелистер – Татабања

фото: Саше Богоевски

Татабања го постигна првиот гол на натпреварот, но Еурофарм Пелистер одговори со сите сили и никогаш не ја загуби контролата врз играта. Јосип Периќ продолжува на одлично ниво (пет гола од пет шута), а многу важен придонесе и Матео Мараш со шест гола.

ГРУПА Д

Еурофарм Пелистер (МКД) – Татабања (ХУН) 33:20 (17:9)

Пелистер ја доби втората победа и сега има пет бода во групата Д. Мартон Секели собра осум одбрани во текот на натпреварот, а Матео Мараш постигна шест гола за Еурофарм Пелистер.

Еурофарм Пелистер се пофали со неверојатна 79% шутерска ефикасност и тоа беше големата тајна на една ваква удобна победа.

Евротип
SNBROKER
To Top