Новости

Битола инфо

(Фото) Битолчани сѐ побројни во Мец – силна поддршка за Македонија

На вториот натпревар на Македонија на Светското првенство во Франција, битолчани кои ги бодреа нашите репрезентативци во арената во Мец беа побројни од четвртокот. Тие вчера ја прославија втората победа на Македонија, неуморно ги бодреа репрезентативците заедно со сите други македонски навивачи кои допатуваа од различни страни, а со нетрпение го очекуваат натпреварот со Словенија, кој Македонија ќе го игра утре во 17:45 часот.

Евротип
Евротип
To Top