Новости

Ракомет

Хрватот Голужа е нов тренер на Татран Прешов

Славко Голужа нма да биде помошник на Лино Червар во хрватската репрезентација, откако договори со работка со Татран Прешов.

Поранешниот селектор на ракометната репрезентација на Хрватска, Славко Голужа, две години ќе биде тренер на словачкиот првак Татран Прешов.

Покрај во најдобриот словачки клуб, медиумите во оваа земја пренесуваат дека најверојатно тој ќе се согласи и да стане селектор на репрезентацијата на Словачка.

Инаку, Голужа беше без работа уште од јануари 2015 година, кога по Светското првенство во Катар замина од кормилото на хрватскиот национален тим.

Евротип
SNBROKER
To Top