Новости

Ракомет

Убедлива победа на Еурофарм Работник над Пелистер

Во второто битолско дерби во плеј-офот на Суперлигата екипата на Еурофарм Работник запиша нова убедлива победа над градскиот ривал Пелистер со 25-31 (9-16).
Најдобри стрелци за Еурофарм беа Кузмановски со седум голови, а по четири постигнаа Радовиќ, Остроушко и Ојлески.

Со оваа победа Еурофарм драстично ги зголеми шансите за втората позиција и учеството во СЕХА лигата во следната сезона, а во вторник во Скопје го игра дербито со шампионот Вардар.

GOLD
To Top