Новости

Ракомет

Прва победа на Еурофарм Работник во СЕХА лигата

Еурофарм Работник го победи Спартак Москва на домашен терен во спортската сала “Боро Чурлевски ” во Битола со резултат од 34:29.

Ова беше дуел на два дебитанти во СЕХА лигата.

 

 

GOLD
To Top