Новости

Uncategorized

Аутфит во жолто – впечатливи и доминантни!

Бојата која доминира на пистите на модните недели во водечките светски метрополи е дефинитивно силно- жолтата боја на здолништа, кошули, летни панталони, комбинизони и фустани. Доволно е само едно парче во оваа боја за целиот „оутфит“ да биде повеќе од впечатлив. Дизајнерите препорачуваат жолтата боја да се практикува од глава до петици.
Меланија Трамп и Ева Лонгорија ја промовираа тренди бојата за ова лето 2019 та .

GOLD
To Top