Новости

Uncategorized

Негувани раце – по примерот на вистинските дами!

За вашите раце да бидат свиленкасто меки, а вашата кожа оживее како и ноктите зацврстени, нанесувајте балзам од мед и масло во секое слободно време.

Маслото може да биде по ваша желба-маслиново, сончогледово, кокосово измешано со лажичка морска сол. За нанесување користете четкичка и благо масирајте со притискање. Оваа маска делува како пилинг. По третманот рацете се плакнат со млака вода и веднаш потоа дебел слој крем за раце.

Негувајте ги вашете раце како што вистинските дами го умеат тоа. Бидете еден од тие примери.

GOLD
To Top