Новости

Uncategorized

Резултати од второто коло од Лигата Европа

Италијанскиот тим Аталанта постигна осум гола на гостувањето кај Сараево, откако во првиот натпревар во својата земја едвај одигра 2:2 со Бошњаците во вториот круг на Лигата на Европа.

Во друг дуел, британскиот судир меѓу Барнли и Абердин беше решен по продолженија во корист на Барнли, кој победи во реваншот со 3:1.

Германски Лајпциг немаше никакви проблеми против шведскиот Хекен, откако го елиминираше по 4: 0 и 1: 1. Истото важи и за шпанска Севиља, која го совлада унгарски Ујпеш со 4:0 и 3:1.

Тимот на Стивен Џерард, Ренџерс ремизираше 1:1 дома со хрватски Осиек, но победи овој тим како гостин со 1:0 и се пласираше понатаму.

Осум гола беа постигнати во реваншот Рио Аве – Јагелонија откако ремито 4:4 ги рангира Полјаците понатаму, откако победија со 1:0 на свој терен.

Лига Европа, реванши од вториот квалификациски круг:

Алашкерт (Ерменија) – Сутјеска (Црна Гора) – 0: 0 (1: 0)

Лачи (Албанија) – Молде (Норвешка) – 0: 2 (0: 3)

АЕК Ларнака (Кипар) – Дандолк (Република Ирска) – 4: 0 (0: 0)

Тренчин (Словачка) – Горник Забрже (Полска) – 4: 1 (1: 0)

Динамо Минск (Белорусија) – Дунајска Стреда (Словачка) – 4: 1 (3: 1)

Флора Талин (Естонија) – АПОЕЛ Никозија (Кипар) – 2: 0 (0: 5)

Славија (Бугарија) – Хајдук Сплит (Хрватска) – 2: 3 (0: 1)

Тракеи (Литванија) – Партизан (Србија) – 1: 1 (0: 1)

Валета (Малта) – Зрински Мостар (Босна и Херцеговина) – 1: 2 (1: 1)

Хекен (Шведска) – Лајпциг (Германија) – 1: 1 (0: 4)

Лилестром (Норвешка) – ЛАСК (Австрија) – 1: 2 (0: 4)

АИК Стокхолм (Шведска) – Нордсјеланд (Данска) – 0: 1 (0: 1)

Адмира Вакер (Австрија) – ЦСКА (Бугарија) – 1: 3 (0: 3)

Аполон Лимасол (Кипар) – Железничар (Босна и Херцеговина) – 3: 1 (2: 1)

Прогре Нидеркорн (Луксембург) – Хонвед Будимпешта (Унгарија) – 2:0 (0: 1)

Вадуз (Лихтенштајн) – Жалгирис Вилнус (Литванија) – 1: 1 (0: 1)

Линколн Ред Импс (Гибралтар) – Нов Јужен Велс – 1: 1 (1: 2)

Мариупол (Украина) – Дјугарден (Шведска) – 2:1 по дополнително време (1: 1)

Спарта Прага (Чешка) – Спартак Суботица (Србија) – 2: 1 (0: 2)

Атромитос (Грција) – Динамо Брест (Белорусија) – 1: 1 (3: 4)

Слован Братислава (Словачка) – Балзан (Малта) – 3: 1 (1: 2)

Астерас (Грција) – Хиберниан (Шкотска) – 1: 1/ (2: 3)

Бешикташ (Турција) – Торсхавн (Фарски Острови) – 6: 0 (2: 0)

Копенхаген (Данска) – Стиријан (Исланд) 5: 0 (2: 0)

Викингур (Фарски Острови) – Торпедо Кутаиси (Грузија) 0: 4 (0: 3)

Витезе (Холандија) – Виторул Констанца (Романија) 3: 1 (2: 2)

ФК Сараево (Босна и Херцеговина) – Аталанта (Италија) 0: 8 (2: 2)

Марибор (Словенија) – Чихура (Грузија) 2: 0 (0: 0)

Domažlice (Словенија) – Уфа (Русија) 1: 1 (0: 0)

ФК ФКСБ (Романија) – Рудар Велење (Словенија) 4: 0 (2: 0)

АЗ Алкмар (Холандија) – Каиро Алмати (Казахстан) 2: 1 (0: 2)

Бордо (Франција) – Вентспилс (Латвија) 2: 1 (1: 0)

Барнли (Англија) – Абердин (Шкотска) 3: 1 по прод. (1: 1)

Дрита (Косово) – Дуделанж (Луксембург) 1: 1 (1: 2)

Ла Фиоритика (Сан Марино) – ФК Спартак Јурмала (Латвија) 0: 3 (0: 6)

Лех Познањ (Полска) – Шахтјор Солигорск (Белорусија) 3: 1 по прод. (1: 1)

Ренџерс (Шкотска) – Осиек (Хрватска) 1: 1 (1: 0)

Сарпсборг 08 (Норвешка) – Санкт Гален (Швајцарија) 1: 0 (1: 2)

Крусејдерс (Северна Ирска) – Олимпија Љубљана (Словенија) 1: 1 (1: 5)

Раднички Ниш (Србија) – Макаби Тел Авив (Израел) 2: 2 (0: 2)

Рио Аве (Португалија) – Јагиелонија (Полска) 4: 4 (0: 1)

Ујпеш (Унгарија) – Севиља (Шпанија) 1: 3 (0: 4)

ФХ Хафнарфјордур (Исланд) – Апоел Хаифа (Израел) 0: 1 (1:1)

Валур (Исланд) – ФК Санта Колома (Андора) 3: 0 (0: 1).

Евротип
SNBROKER
To Top