Новости

Uncategorized

Фотогалерија од натпреварот Еурофарм Работник – Спартак Москва

Фото: Саше Богоевски

Првиот натпревар за Еурофарм Работник во SEHA – Gazprom League донесе пресврти, неизвесност и историска прва победа против екипата на Спартак Москва од Русија со 34:29 во рамки од групата Б.
Стјепановиќ кој беше незадржлив постигна десет гола за домаќинот дебитант.
Во наредното СЕХА-коло кое се игра на 23 септември, Еурофарм Работник повторно како домаќин ќе се соочи со Металопластика.

GOLD
To Top