Новости

Вести

ВИДЕО: Талибанците пукаа врз луѓе! Има мртви и ранети!

Талибанците пукаа врз учесниците на протестот одржан во знак на поддршка на официјалното знаме на Авганистан во Џалалабад. Има мртви и ранети.

Според првите снимки, пукано е во група луѓе, кои широко раширија големо авганистанско знаме. На социјалните мрежи се наведува дека не биле поштедени нити новинарите, врз кои било извршено и физичко насилие.

Според непотврдени информации, две лица загинаа, а најмалку 12 се повредени.

Евротип
SNBROKER
To Top