Новости

Балкан

Акропол затворен поради горештините

Археолошкиот локалитет Акропол, денеска и утре, ќе биде затворен од 13 до 17 часот, поради најавените високи температури, соопшти надлежната служба од Министерството за култура на Грција.

Според грчката национална метеоролошка служба денес и утре температурата ќе достигне до 40 степени во одредени делови на земјата, а во Атина до 39 степени.
Акропол затворен неколку часа поради горештините.

 

GOLD
To Top