Новости

Балкан

ВИДЕО: Невреме со град ја погоди Хрватска

Обилно невреме со врнежи од град попладнево ја погоди Хрватска, јавуваат хрватските медиуми.

Во некои области наврнало град околу 20 сантиметри. Поради градот, за момент биле во прекин неколку делници, а автомобилите кои се нашле на автопатиштата морале да застанат и да се кријат во тунелите и под мостовите.

Невремето било во северниот и во југоисточниот дел од земјата.

Obilna tuča kod FužinaIzvor: IstraMet

Gepostet von Neverin.hr am Sonntag, 7. Juli 2019

GOLD
To Top