Новости

Балкан

(Видео) Падна првиот снег во Црна Гора

На Дурмитор, Црна гора, падна првиот снег, а температурите се спуштиле под нулата.

„Тука е вистинско невреме, почна да паѓа и снег. Во автомобилот покажува дека температурата се спуштила на два степени“ рекол еден од мештаните.

Во целиот регион, па и во Црна Гора се очекува променливо облачно време во текот на наредните неколку дена.

GOLD
To Top