Новости

Балкан

Германија: Загина млад албански фудбалер – доживеа судар и изгоре во автомобилот

Албанскиот фудбалер Амир Адеми (22) загина во сообраќајна несреќа во Германија.

Во вторникот вечерта во 20.40 часот на патот меѓу Абенсберг и Арнхофер дошло до судар на „пежо“ и „пасат“, во кој настрада младиот фудбалер на Регенсбург.

Возилото во кое бил Адеми се запалило и тој изгорел, пренесува „Мittelbayerische”.

Амир зад себе ги остави родителите, братот и сестра.

GOLD
To Top