Новости

Балкан

Земјотрес ги разбуди жителите на грчкиот остров Крит

Земјотрес со јачина од 4.1 степен според Рихтеровата скала, утринава го погоди островот Крит.

Агенцијата АНА пренесе дека Атинската национална опсерваторија го регистрирала земјотресот на 18 километри северно од градот Ираклион на Крит.

Локалните жители го почувствувале земјотресот и веднаш излегле на улиците, стравувајќи од нови антишокови.

GOLD
To Top