Новости

Балкан

Македонски камионџија повреден во сообраќајка во Бугарија

Дваесет и шестгодишниот М.Б од Валандово е повреден во сообраќајка што се случила ноќеска во 1.30 по полноќ, на автопатот Е79 во близина на бугарскиот град Кресна, јави БГНЕС. Во сообраќајката е повреден и 46-годишен ерменски државјанин.

Двајцата се повредени во директен судар меѓу џип „ауди“, со ерменска регистрација и камион „мерцедес“, со македонски регистарски таблички. Тие со возило на брза помош биле пренесени во болницата во Сандански.

Камионџијата има повреди на колкот, а ерменскиот државјанин на главата и колкот.

 

 

 

 

 

 

 

Извор: +инфо

GOLD
To Top