Новости

Балкан

Молотови коктели за пратеник кој го подржува Преспанскиот договор

Непознати лица со молотови коктели синоќа го нападнале домот на пратеничката од СИРИЗА ,Теодора Ѕакри, додека во него било нејзиното семејство во грчкиот град Јаница. Во изјава за грчката новинска агенција АНА-МПА, Ѕакри вели дека станува збор за убиствен напад  за кој одговорни се „политичките сили чија антипатија ја подели земјата и им даде право и комфор на секој фашист и убиец  да излезе и да се чувствува силен“.

GOLD
To Top