Новости

Балкан

Половина метар снег на планина во Хрватска

Сред пролет, во северен Велебит, Хрватска, падна половина метар снег.

„Повторно падна снег“, соопшти Националниот парк Северен Велебит на својот профил на „Фејсбук“ споделувајќи неколку фотографии.

Од почетокот на седмицата забележана е нагла промена на времето со заладување и снег на планините.

Снег падна и во Завижан, Платaк и Учкa.

Во неделата снег покри и делови од Словенија, предизвикувајќи проблеми во сообраќајот.

Евротип
SNBROKER
To Top