Новости

Балкан

Приштина најавува нови апсења

Специјалниот обвинител на Северно Косово Сулије Хоџа доцна синоќа најавил нови апсења, пишува Курир.рс.

Тој рекол дека во синоќешната акција не се уапсени сите осомничени.

„Полицијата извршила претрес на 12 локации, но таму не се пронајдени сите осомничени.Полицијата и понатака трага по нив, рекол тој.

GOLD
To Top