Новости

Балкан

Силен земјотрес ја стресе Тирана

Силен земјотрес предмалку е регистриран во Тирана, со јачина од 4,7 степени по Рихтер.

Епицентарот бил во Вора, а потресот е почуствуван и во другите градови, Драч, Лужа и Фуш Круја.

GOLD
To Top