Новости

Балкан

Среде пролет половина метар снег ја окова Хрватска

Среде пролет, на северниот дел на Велебит во Хрватска падна половина метар снег, објави Националниот парк на Северен Велебит.

Во Словенија во изминатите денови врнеше снег на повеќе места на надморска височина од околу 800 метри.

Температурата на Истра, во раните утрински часови се спуштила седум степени под нулата.

GOLD
To Top