Новости

Балкан

Циклон утре ќе го погоди Балканот, бидете внимателни

Невреме проследено со обилни врнежи, грмежи, ветер и град  ќе има утре на Балканот поради ударот на циклонот Викторија.

Ќе бидат зафатени Словенија, Хрватска но и делови на Босна и Херцеговина.

Температурите ќе паднат, а во Словенија можно е на планините да има снег.

Во Словенија е активиран жолт, а во делови од Хрватска и портокалов метео аларм.

GOLD
To Top