Новости

Балкан

Земјотрес повторно ја потресе Албанија, почувствуван и на нашето тло

Земјотреес со јачина од 4.0 степени според Рихтер ја погоди вчеравечер Албанија, а потресот се почувствувал и во нашата земја.

Земјотресот, кој е уште еден од серијата потреси во последните неколку дена, а посебно вчера, во Албанија бил со длабочина од 2 километри. Поточно, епицентарот е 6 километри од Лушња и 30 километри од Елбасан.

Сеизмолозите смируваат и велат дека не треба да има паника.

GOLD
To Top