Новости

Балкан

Падна првиот снег во Србија

Во соседна Србија падна првиот снег. На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како вее снег на Копаоник.

Вчера целиот балкански регион беше зафатен од студено време, а врнежи од снег имаше во Словенија, Хрватска и во Босна и Херцеговина.

Евротип
SNBROKER
To Top