Новости

Балкан

Почина Ѓорѓе Балашевиќ

Денеска на 67-годишна возраст почина српскиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ.

Тој беше примен на Клиниката за инфективни болести во Нови Сад пред 3 дена каде се борел со воспаление на белите дробови. Попладнево неговата состојба дополнително се влошила заради претходните хронични здравствени проблеми.

Балашевиќ е роден 11. мај 1953 година во Нови Сад.

Позади себе ги оставил сопругата Оливера, ќерката Јован и Јелена и синот Алекса.

GOLD
To Top