Новости

Балкан

Силен земјотрес утрово на Лефкада со јачина од 4,3 степени

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала утрово ја потресе областа во близина на грчкиот остров Лефкада.

Земјотресот се случил на 287 километри западно-северозападно од Атина, а епицентарот бил во морската област осум километри западно/југозападно од градот Василики Лефкада, пренесува Катимерини, соопштение од Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија во Атина.

Евротип
SNBROKER
To Top