Новости

Балкан

Уште еден силен земјотрес ја стресе Грција, се почувствува и во Битола

Уште еден силен земјотрес вечерва ја стресе Грција.

Земјотресот бил со јачина од 5,9 степени, а епицентарот бил на 30 километри од градот Лариса. Ова е нов удар по серијата потреси изминативе денови во кои имаше и штети.

Истиот се почувствувал и на територија на Македонија особено во југозападниот дел.

 

GOLD
To Top