Новости

Битола инфо

Битолчанец заработи кривична поради продажба на пиротехнички средства

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Д.Б.(30) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 18.12.2017 во Битола, полициски службеници го затекнале пријавениот при продажба на пиротехнички средства.

Евротип
SNBROKER
To Top