Новости

Битола инфо

Битолчанец паднал додека режел дрвја во дворот – починал за време на хирушката интервенција

На ден 18 февруари во Битола во 15,00 часот од страна на Клиничка Болница Битола, во СВР Битола беше пријавено дека со возило на итната медицинска помош било пренесено повредено лице. Од извршениот увид беше констатирано дека се работи за лицето Р.З (83) од Битола кој истиот ден околу 11,00 часот додека ги режел дрвата во дворното место на неговата куќа паднал од скалата на која се качувал и се повредил. Веднаш бил транспортиран во Клиничка Болница Битола но за време на хирушката интервенција лицето починало.

GOLD
To Top