Новости

Битола инфо

Битолчанец повреден додека го гаснел пожарот кој избил во неговата куќа

На 08.08.2018 година околу 19.35 часот во куќата сопственост на С.С. (58) на ул.„Лавчански пат“ во Битола, кој живеел сам, избувнал пожар. Пожарот настанал во една од собите и во тој момент С.С. бил во куќата. Од страна на екипа од Територијалната противпожарна единица Битола пожарот бил изгаснат. Во обид да го гаси пожарот, С.С. се здобил со повреди по што бил пренесен во Клиничкатра болница Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

GOLD
To Top