Новости

Битола инфо

Битолчанец се застрелал додека го чистел пиштолот

На 11.11.2019 околу 09.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Филип Втори Македонски“, С.Ј.(44) од Битола, при чистење на револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, се здобил со прострелна рана во пределот на левата дланка. С.Ј. бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

GOLD
To Top