Новости

Битола инфо

Битолчанец се обидел да силува 15 – годишно девојче

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Ѓ.Б. (46) од Битола поради сомнение за сторено кривично дело силување, стои во билтенот на МВР.

„На 17.05.2018 година околу 21.00 часот 15-годишно девојче од Битола пријавило дека околу 14.30 часот Ѓ.Б. (46) од Битола се обидел да изврши полови дејствија врз неа“, информираа од полицијата.

Евротип
Евротип
To Top