Новости

Битола инфо

Битолчанец фатен со хероин во затвор

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Б.(28) од Битола а поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

На 09.07.2017 година во Казнено-поправната установа Затвор – Битола, при претрес на личните работи на пријавениот, била пронајдена и одземена опојна дрога – хероин.

GOLD
To Top