Новости

Битола инфо

Вербална расправија помеѓу две битолчанки преминала во тепачка

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.В. (55) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично  дело „тешка телесна повреда“. На 09.06.2017 година околу 17.00 часот,  на ул. „Ѓорги Сугарев“ во Битола, пријавената започнала вербална расправија со  Р.Ш. (63), а потоа и физички ја нападнала. Таа, со туркање на врата од метална ограда, ја удрила по рака, а потоа ја турнала кон паркирано патничко возило, нанесувајќи и тешка телесна повреда.

Евротип
Евротип
To Top