Новости

Битола инфо

Вжештена атмосфера пред натпреварот на Еурофарм Пелистер со Нексе

Вжештена атмосфера во салата “Боро Чурлевски”, се пеат навивачки песни од Чкембарите во исчекување на почетокот на одлучувачкиот натпревар. Со победа над Нексе, Еурофарм Пелистер оди во четвртфиналето каде ќе игра против Вардар.

GOLD
To Top