Новости

Битола инфо

Во битолско, кривична пријава за 26 – годишно момче поради фотографирање на гласачко ливче

На 21.04.2019 година во 18.20 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Острец, битолско, на гласачко место бр.156, С.Ќ.(26) од с.Велушнина со мобилен телефон го фотографирал гласачкото ливче.

Тој бил приведен и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 163 став 1 од Кривичниот законик.

GOLD
To Top