Новости

Битола инфо

Во хотел во Битола пронајдена мртва жена

На 04.12.2018 година околу 07.30 часот во хотел на улица „Васко Карангелевски“ во Битола била пронајдена почината Е. Ш. (66) од Битола. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола. По Наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено за обдукција.

GOLD
To Top