Новости

Битола инфо

Детали за несреќата на Пелистер – 26 – годишно момче од Битола се лизнал од карпа

На 13.10.2019 околу 07.30 часот во СВР Битола било пријавено дека К.М.(26), П.А.(23), М.И.(31) сите од Битола, Т.Х.(23) од с.Новаци, Л.К.(37) од Кавадарци и М.Р.(28) од Неготино, додека се искачувале по патека кон врвот ,,Илинден’’, К.М. се лизнал и паднал од карпа.

Тој со хеликоптер на МВР бил пренесен во Комплекс клиники ,,Мајка Тереза’’ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

Евротип
SNBROKER
To Top